Detale z drewna i CLT dla DfMA
PMtech Group to innowacyjna firma projektowa, dostarczając rozwiązania do obliczeń statycznych dla prostych/wielopoziomowych budynków, opartych na modułach ramy drewnianej konstrukcji LVL, GLT lub CLT (drewno warstwowe).
W 2020 roku w naszym zespole projektowym zaczęliśmy rozwijać kierunek projektowania z nowego materiału, ponieważ zauważyliśmy perspektywy tego materiału dla budowy budynków. Jego potencjał dla małych konstrukcji został zauważony ze względu na jego ciekawa wygląd i wytrzymałość strukturalną.
Firma PMtech inżynieryjna ma doświadczenie w następujących projektach:
- budynki mieszkaniowe;
- centra wspólnotowe;
- małe obiekty handlowe.
Drewno warstwowe może być stosowane do płyt podłogowych, płyt dachowych i paneli ścian. Konstrukcja konstrukcji drewnianych budynek mieszkaniowy to przetworzony produkt drzewny o najwyższej wytrzymałości i stabilności, który oferuje nowe wyjątkowe możliwości i bezprecedensowe zalety w budownictwie drewnianym.
Nasz typowy pakiet obejmuje:
• Modelowanie 3D konstrukcji ramy drewna.
• Przekształć modele CAD i BIM na gotowe do produkcji modele informacji o produkcji (drewno i elementy drewniane / stalowe)..
• Konstrukcja konstrukcyjna działa statycznie (normalna konstrukcja), projekt przeciwpożarowy, konstrukcja sejsmiczna i konstrukcja połączeń dla konstrukcji drewnianych i CLT.
• Rysunków warsztatowych (WSD), prefabrykowanych elementów i rysunków montażowych.
Oprogramowanie: Tekla Structures, Autodesk Revit, StoraEnco, Dlubal RFEM
Po wykonaniu prac mamy pewność, że wszystkie elementy można wyprodukować, wstępnie zmontować, przetransportować i zamontować na miejscu. Wiemy jak elementy są produkowane i obrabiane za pomocą robota CNC, wiemy jak są transportowane i wiemy jak są składane. Stale komunikujemy się ze wszystkimi interesariuszami w łańcuchu wartości. Analiza statyczno-wytrzymałościowa musi uwzględniać wszystkie te aspekty, a w efekcie końcowym określać wymiary elementów konstrukcyjnych i ich połączeń. Ogień jest bardzo ważną kwestią, ponieważ drewno jest materiałem konstrukcyjnym o „niezerowej” reakcji na ogień (D-s2, d0 zgodnie z UNI EN 13986). Jego zachowanie pod obciążeniem ogniowym jest przewidywalne, ale wymaga specyficznej wiedzy konstrukcyjnej, aby złagodzić awarię w kluczowych strefach.
W naszej pracy wykorzystujemy narzędzia cyfrowe, takie jak struktury Tekla do modelowania 3D, biblioteki komponentów (np. Katalog Rothoblaas itp.), jak również główne elementy łączenia i połączenia drewna konstrukcyjnego. Ponadto każdy element producenta zawiera trójwymiarowe właściwości geometryczne (.ifc, .rfa i ect. Formaty) oraz dodatkowe informacje parametryczne. Biblioteki szczegółów technicznych konstrukcji drewnianych projektują budynki, które mają zapewnić najlepszą wydajność strukturalną, termiczną i dźwiękową oraz trwałość.